Nauka praktykowania medycyny

Jest 2:00 na oddziale intensywnej terapii, a pan Jones jest przyjmowany z gorączką i niewydolnością oddechową. Jesteś rezydentem pierwszego roku w drugim miesiącu szkolenia, a twoje uczęszczanie jest w trudnej sytuacji z innym pacjentem. Jedna z pielęgniarek obraca się wyczekująco w twoją stronę, aby uzyskać wskazówki, jak postępować z pacjentem, który walczy z wentylatorem. Nauka praktykowania medycyny może być zarówno przerażająca, jak i porywająca. Rozwijanie umiejętności i budowanie na wiedzy wymaganej do samodzielnej praktyki jest zastraszającym procesem ze stromą krzywą uczenia się. Rezydent różni się od szkoły medycznej na kilka sposobów: chociaż uczenie się odbywa się na obu etapach, rezydencja jest pracą, której towarzyszy wynagrodzenie, oczekiwania w miejscu pracy i odpowiedzialność. W programach rezydencjonalnych w Stanach Zjednoczonych, uczniowie pierwszego roku stają się nauczycielami drugiego roku, zmianą, która wymaga od mieszkańców opracowania nowego zestawu umiejętności, które opierają się tylko na przykładach ustalonych przez ich poprzedników, z niewielkim brakiem formalnego wykształcenia. . Wraz z długimi godzinami pracy i trudnym, skompresowanym nakładem pracy każdego roku przynosi nowe poziomy odpowiedzialności, z bardzo realnymi konsekwencjami.
Rezydencja jest trudnym okresem, dlatego grupa NEJM stworzyła NEJM Resident 360 – stronę internetową i platformę dyskusyjną, która skupia się na wspieraniu mieszkańców poprzez złożoność szkoleń z zakresu medycyny wewnętrznej, ze zbiorem zasobów ukierunkowanych na ich specyficzne potrzeby. Odpowiednie informacje zostały zebrane z całej Grupy NEJM. Sekcje zwane Rotation Prep i Learning Lab dostarczają narzędzi edukacyjnych, a Resident Lounge i Career oferują wskazówki dotyczące rozwoju osobistego i zawodowego.
Obowiązkowe godziny pracy skracają czas potrzebny na naukę w miejscu pracy, zwiększając znaczenie samodzielnego uczenia się i samooceny. Jednak w obecnym środowisku akademickim, z tak wieloma punktami sprzedaży informacji, wiedzą, gdzie szukać i co czytać, mogą stanowić wyzwanie, a uczenie się często ma miejsce z powrotem do bardziej bezpośrednich obowiązków klinicznych i stresorów. W odpowiedzi nasz zespół ekspertów, dyrektorzy programów, stypendyści i mieszkańcy starannie opracowali żyjący program nauczania w Rotation Prep, zapewniając zorganizowane, wysokowydajne informacje i referencje niezbędne do podróży mieszkańców przez wiele wspólnych rotacji i specjalności spotykanych w zakresie chorób wewnętrznych. Mieszkańcy znajdą oryginalne krótkie omówienia i linki do przełomowych badań klinicznych oraz artykuły przeglądowe z czasopisma i innych cenionych źródeł. Istnieją również filmy proceduralne, przypadki i próbkowanie pytań testowych NEJM Knowledge + – ponieważ mieszkańcy muszą być w stanie zidentyfikować swoje mocne i słabe strony w wiedzy medycznej i umiejętnościach. W miarę rozwoju literatury medycznej program będzie aktualizowany o najlepsze bieżące zasoby. Dodatkowe narzędzia nauczania i uczenia się dostępne w Learning Lab to animowane filmy wideo, wpisy na blogach i wybrane podsumowania NEJM Journal Watch, które umieszczają nowe badania w kontekście, najnowsze przypadki i artykuły przeglądowe destylowane w perełkach klinicznych i porannych raportach oraz interaktywne przypadki medyczne, aby pomóc doskonalić umiejętności diagnostyczne.
Oprócz wyzwań klinicznych mieszkańcy mają do czynienia z presją społeczną i emocjonalną. Resident Lounge łączy mieszkańców z ich rówieśnikami poprzez blogi, podcasty i dyskusje. Perspektywiczne artykuły z serii Stawanie się lekarzem gromadzone są w jednym miejscu, oferując przemyślane wskazówki i inspiracje na różne tematy, od nauczania konwersacji końca życia do znaczenia przeprowadzania krótkich rozmów z pacjentami. Prowadzone przez ekspertów dyskusje na temat wypalenia zawodowego, zarządzania długiem szkoły medycznej i możliwości służenia niedostatecznym mieszkańcom dają miejsce na znalezienie praktycznego i osobistego wsparcia. Takie poczucie koleżeństwa może sprawić, że pobyt będzie łatwiejszy w zarządzaniu i mniej izolujący, a związki z mieszkańcami w innych programach mogą dostarczyć nowych zasobów i pomysłów.
Po zakończeniu rezydencji mieszkańcy podejmują ważne decyzje zawodowe i etapy kariery, w tym wybór stypendium, zajęcie się zarządem, znalezienie pracy i, w końcu, negocjowanie umowy. Materiały do poruszania się po życiu można znaleźć w części poświęconej Karierze, która zawiera wskazówki w postaci fachowo napisanych artykułów i dyskusji oraz materiałów przygotowujących planszę. W tej sekcji znajdą się również serie poświęcone rozwijaniu umiejętności zawodowych, które rzadko są nauczane, w tym przywództwo, negocjacje i zarządzanie konfliktem.
Poruszanie się na stronie NEJM Resident 360 (https://resident360.nejm.org) rozpoczyna się od utworzenia profilu społecznościowego. Dostęp do Rotation Prep wymaga potwierdzenia subskryp
[patrz też: urolog, Psycholog, Stomatolog Ursynów ]
[więcej w: leki od a do z, warsztaty psychologiczne kraków, echo serca poznań ]